הבראת עסקים

הבראת עסקים

 

עסקים רבים מגיעים אלינו בעיצומו של משבר גדול בעסק, כשבעלי העסק ועובדיו חווים את המשבר ונמצאים בתקופת חרדות ולחץ .האופק לא נראה בהיר ולעיתים לא ברור אם העסק ימשיך להתקיים.                                                                              המערכת הבנקאית של העסק נמצאת גם היא בחוסר וודאות, בד"כ בגלל חוסר ניהול תזרימי וחריגות רבות שהעסק נמצא בהם לאורך זמן, וללא תשובות מספקות ומשביעות רצון לבנק.

מטרתנו כמלווים פיננסיים כבר בתחילת התהליך, היא להרגיע את בעל העסק ואת העובדים ומיד להפשיל שרוולים ולהתחיל לבצע תהליכי הבראה. 

תהליך הבראת העסק מתבצע לפי השלבים הבאים:

  1. למידת העסק מבחינת דוחות רווח הפסד, דפי בנק ,דו"חות מיסים ועוד. הבנת תזרים או חוסר ניהול תזרים בו העסק נמצא .דו"ח גיול ספקים –הבנת החוב לספקים כולל פיגורים. דו"ח גיול לקוחות והבנת מצב הגבייה בעסק ודו"ח ציוד ומימון של העסק.

לאחר בחינת חומרים אלה מכינים תכנית עבודה.

  1. פגישות עם הבנקים תוך כדי הצגת תכניות עבודה ותזרים, פגישות עם ספקים ולקוחות על מנת להרגיע את המערכת ולגבות חובות .פגישות עם העובדים ולפי הצורך יצירת הבנה ושיתוף פעולה מצדם לתכנית.
  2. ניהול תזרים העסק כך שההוצאות לא יעלו על ההכנסות והעסק יפסיק להיות במצב של פיגורים וחריגות בבנק. בחינת רווחיות של לקוחות ופרויקטים ביחס להוצאות הקבועות של העסק. בחינת המחירים של הספקים ונותני השירותים במטרה להוזיל עלויות. בחינת התמחור של המוצרים או השירותים שהעסק מוכר ללקוחות. בחינת תנאי התשלום ללקוחות ולספקים.
  3. התנהלות על פי תוכנית העבודה שנקבעה וליווי של העסק תוך כדי.

פגשתי המון עסקים שהיו במשבר ויצאו ממנו מחוזקים. כאשר שיתוף הפעולה הוא טוב ניתן להתגבר על הכל יחד ולצאת לדרך חדשה.

למידע נוסף השאירו פרטים

מאמרים נוספים

יצירת קשר

אנחנו כאן לעזור לכם ספרו לנו על עצמכם ואיך נוכל לעזור