ידיעון ינואר הדרך הנכונה לקבלת אשראי בנקאי הלוואה בצפון

1. הצורך ללקיחת אשראי

הצורך ללקיחת אשראי יכול להתעורר בעסק כאשר יש רצון להרחיב פעילות, להגדיל מלאי, לבצע השקעות, כשנוצרים תנאים במשק שאינם תלויים בעסק וכמובן בעת מחסור אשראי זמני בעסק אשר מצריך לקחת אשראי לטווח קצר. ישנם מצבים רבים בהם נוצר מחסור אשראי זמני ביניהם: לקוחות שלא שילמו או נקלעו למצוקה, חגים ומועדים המקצרים את ימי המכירות ואת ימי הגבייה, מלאי גדול שלא נמכר על פי המתוכנן ומכביד על התזרים, קניות לא מתוכננות.

3. היכן כדאי להיפגש ומתי?

הפגישה כשלעצמה יוצרת אוירה לחוצה אצל בעל העסק שנפגש עם גוף עוצמתי כמו בנק, אשר יכול להחליט על המשך גורלו של העסק. רצוי לקיים לפחות פגישה אחת גם בעסק, כדי לאפשר לבנק להכיר אותו מקרוב וששעת הפגישה תהיה בשעות פעילותו של העסק כדי שנציגי הבנק יוכלו להתרשם ממנו זמן אמת . במידה והפגישה נערכת בבנק הקפידו להגיע בזמן שנקבע.

5. בניית אמון מול הבנק

חשוב מאד לשקף לבנק את כל הנתונים של העסק לטוב ולרע על מנת לבנות מערכת יחסים המבוססת על אמון.

7. טיפ חשוב!

יש חשיבות גדולה לגורם איתו נפגשים מטעם הבנק ולכן בררו זאת לפני הפגישה. חשוב לשוחח עם נציג בנקאי המבין ועוסק בתום הרלוונטי לעניינכם.

2. הכנת תיק המסמכים לפגישה עם הבנק

התיק צריך לכלול את הדברים הבאים: מאזן מבוקר אחרון, דוח רווח הפסד מהשנה הנוכחית, יתרות בבנקים הנוספים, במידה ויש, יתרות של הלוואות חוץ בנקאיות, במידה ויש, דוח גיול חובות ספקים, דוח גיול חובות לקוחות, שווי ציוד של העסק, (במידה ויש הערכת שמאי, לצרף), שווי נכסים שבבעלות העסק.

4. הכנת בית העסק לפגישה עם הבנק

חשוב להכין את המקום מבחינת סדר וארגון כדי לאפשר עריכת סיור קצר בעסק לצורך היכרותו. יש להכין כיבוד קל ומספיק כיסאות למשתתפים בביקור. חשוב לצרף גורמים מקצועיים לפגישה שיכולים לסייע, כגון יועץ עסקי שמבין את התנהלותו הפיננסית של העסק .

6. הפגנת ידע רלוונטי בנוגע לעסק

הבנתו של העסק באופן מעמיק מבחינת ההוצאות וההכנסות שלו ,התנהלותו לאורך זמן בחשבון הבנק, ויכולתו להתנהל בתזרים ובתקציב מסודר, הם אבני הפינה להכרתו של העסק.

8. קצת עלינו

*הכותבים הם מומחים בתחום הליווי הפיננסי ובגיוס אשראי בנקאי.

מעוניינים במידע נוסף בתחום, מעדיפים בכל זאת שאדם בעל ניסיון בתחום יתלווה אליכם לבנק? צרו עמנו קשר לפגישת היכרות ללא עלות והקשיבו למה שיש לנו להציע: 04-6667417

למידע נוסף השאירו פרטים

מאמרים נוספים

יצירת קשר

אנחנו כאן לעזור לכם ספרו לנו על עצמכם ואיך נוכל לעזור